May 20, 2024, 3:18 pm
Pawilony Rosa w Radomiu

 

POWIERZCHNIA ZABUDOWY 2 258,40 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 12 693,90 m2
POWIERZCHNIA NETTO 11 253,42 m2
KUBATURA 50 801,70 m3


Budynek Galerii Handlowej „Pawilony Rosa” zaprojektowano jako  odtworzenie  pierzei ulic Kilińskiego i Witolda, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Obiekt zaprojektowano jako trój-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym całkowicie podpiwniczony dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. W rzucie poziomym budynek zaprojektowano na planie zbliżonym do prostokąta o wymiarach maksymalnych      60,77 x 39,13 m. Projektowany obiekt niemal w 100% zabudowuje działkę Inwestora.
Główne wejście do Galerii Handlowej zaprojektowano w narożniku u zbiegu ulic Kilińskiego i Witolda. Wejścia do lokali handlowych zlokalizowanych na parterze zaprojektowano od strony ulic Kilińskiego i Witolda. Wjazd do dwukondygnacyjnego garażu podziemnego zaprojektowano w południowo-zachodnim narożniku budynku (od ulicy Kilińskiego).

Forma architektoniczna.

Budynek zaprojektowano jako zwartą bryłę, podzieloną w poziomie na trzy części: parter, 1 i 2 piętro oraz poddasze. Parter zaprojektowano jako przeszklony, wsparty na filarach obłożonych płytami granitowymi.
Na poziomie 1 i 2 piętra zaprojektowano układ poziomych okien oraz dwukondygnacyjne przeszklone wykusze urozmaicające elewację budynku. Część okien na tych poziomach została wyposażona w elewacyjne żaluzje przeciwsłoneczne mocowane do poziomych szprosów okien..
Poziom poddasza zaprojektowano w przestrzeni dachu wielospadowego. Ściany zewnętrzne poddasza zostały wycofane w stosunku do ścian zewnętrznych niższych kondygnacji. Umożliwiło to zaprojektowanie na tym poziomie tarasów użytkowych związanych z projektowaną funkcją gastronomiczną.
Narożnik budynku u zbiegu ulic Kilińskiego i Witolda (zgodnie z zapisami planu miejscowego) zaprojektowano jako dominantę w postaci przeszklonej wieży, przekrytej płaskim dachem stalowym ze świetlikiem.